سوالات یک دختر خانم از آقا پسرها

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک خانمی با نام "تنها" برای من کامنت گذاشته و نکات قابل تاملی رو مطرح کرده و از من خواسته که این کامنت رو در یک پست بذارم تا دیگران هم به سوالاتش جواب بدن: 

به ما دخترها گفتن که حتی اگه از یک پسری خوشتون میاد اگه برید جلو و اینو بهش بگید فراری میشه.
ذات پسر اینجوریه که خودش باید انتخاب کنه. گفتن به هیچ وجه ازش خواستگاری نکنید چون در آینده میزنه تو سرتون که خودت خواستی و باید همه چیزمو تحمل کنی. از همه بدتر وقتی دختر جلو بره و قدم پیش بذاره، چون پسر هیچ زحمتی برای بدست آوردنش نکشیده، دختره از چشمش میفته و اون زندگی ، زندگی نمیشه.

دخترای زیادی را میشناسم بالای ۲۵ سال حالا تا ۳۵ و بیشتر، که درس شون را خوندند و اکثرا شاغلند و وضع مالی خوب دارند ... نه اینکه مال پدرشون باشه، از درآمد خودشونه. بعضیاشون یک خونه کوچیک تو یک محله متوسط خریدند، بعضیاشون ماشین خوب دارن، بعضیا با کمک خانواده یا زحمت خودشون هردو تا (خونه و ماشین ) [ را دارن] و همینطور حساب بانکی بالای ۱۰۰ تومن پول.

وقتی پای درد دلشون میشینی دوست دارن ازدواج کنند. الان که دیگه عاقلتر شدند و مثل قدیم سخت نمی گیرند. ولی انگار پسرهای خوب که قصد ازدواج داشته باشند و خودشون را در حدی بدونند ک لایق خواستگاری این دخترها باشند خیلی کم شده.

گاهی تو بحث ها پیش میاد چرا خودمون کاری نکنیم. [اما] بلافاصله منتفی میشه. چون در عرف ما نیست که دختر قدم پیش بذاره. این مساله واقعا معضلی شده.

دلم میخواست جایی این موضوع را مطرح کنم و آقایون نظر بدهند:
" اگه دختری مشخصا با قصد ازدواج پیشقدم بشه از چشم پسر میفته و بی ارزش میشه؟"

وبلاگ شما رو تا حدی خوندم. یا چیزایی که بصورت پیش فرض در ذهن ما گذاشتند غلطه و یا شما با بقیه مردها فرق داری که منتظری یک دختر پیشقدم بشه. امکانش هست همین سوالات من را در یک پُست بگذاری تا بقیه هم نظرشون را بگن؟ 
ممنون.

.............

پاسخ من: 

خواستگاری دختر از پسر اگر به شیوه ی غیر مستقیم باشه، هیچ ایرادی نداره. یعنی دختر نیاز نیست که فورا حرف از ازدواج بزنه، همین که خودش رو به پسری نزدیک کنه و با روابط گرم و ویژه، چراغ سبز نشون بده، پسر متوجه میشه که دختر ازش خوشش اومده. حالا اگر پسر هم بپسنده، خودش روابط رو ادامه میده و درخواست ازدواج میده و دیگه اینطوری نیست که بعدا بخواد بر سر دختر منت بذاره یا زندگی رو سخت کنه. اگر هم شرایط دختر رو نپسنده، مطمئنا رابطه رو ادامه نمیده.

اما اگر خواستگاری سنتی منظور هست، دیگه اینجا فرقی نمی کنه که دختر خواستگاری بره یا پسر. در هر دو حالت، هیچ عشق و علاقه ی اولیه وجود نداره که بگیم اگر دختر اومده باشه خواستگاری، پسر منتی بذاره یا بالعکس! اتفاقا به نظر من ای کاش میشد دخترها هم به صورت سنتی خواستگاری میرفتند تا پسرهایی که به دلیل کم رویی و فرهنگ سنتی خانواده، امکان رودر رویی مستقیم با دخترها و خواستگاری غیرسنتی رو ندارند هم حق انتخاب داشته باشند.

در مجموع، یک فرآیند دوطرفه و علاقه و پسند دوجانبه، باعث ازدواج میشه. چه دختر سمت پسر بیاد ، چه پسر سمت دختر، اگر یک طرف از دیگری خوشش نیاد، هرگز ازدواجی صورت نمیگیره که بخواد بعدا باعث سرکوفت زدن بشه. مگر اینکه یک تفاوت فرهنگی یا مالی خیلی زیاد بین دختر و پسر باشه.

نوشته شده توسط پسر بدشانس در سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۶ |
...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 5 تير 1396 ساعت: 9:43

close
تبلیغات در اینترنت