شباهت گوشی اپل و ازدواج من | بلاگ

شباهت گوشی اپل و ازدواج من

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

چند روزه که پدرم موبایلش شکسته و مجبور شدم موبایل اپل 6s ام رو بدم بهش. حالا که باز دوباره دارم با گوشی سامسونگ قدیمیم کار میکنم، می بینم که چقدر از جامعه عقب بودم. فکر کن تا همین تابستون سال قبل، من اصلا نه تلگرام داشتم نه اینستاگرام نه عضوِ هیچ شبکه ی اجتماعیِ دیگه ای بودم.

زمانی که توی "وی چت" همه ی دختر و پسرها به راحتی هم محلی هاشون رو - با یک تکون دادنِ موبایل - پیدا می کردند و از این طریق باهم دوست میشدند، یا زمانی که "وایبر" خیلی گل کرده بود و افراد به راحتی شماره تلفن افراد غریبه رو پیدا می کردند و می تونستند مکالمه ی صوتی داشته باشند، من هنوز داشتم وبلاگ می نوشتم.

من قرار هست گوشی آیفن 8 اپل، که جدیدترین مدل اپل هست و تا یک ماه دیگه رونمایی میشه رو بخرم. اما به این فکر میکنم که چرا پدرم هیچ وقت پول موبایل نمیداد تا من 5 سال زودتر و مثل همه ی جامعه و مردم وارد شبکه های اجتماعی بشم؟ آخرِ آخرِش که قرار هست بهترین موبایل دنیا رو داشته باشم، اما چه فایده وقتی زمانش گذشته؟

توی همه چیز، پدرم همین کار رو میکرد. با اینکه پول همه چیز رو داشت، ولی وقتی همه کامپیوتر داشتند، ما نداشتیم و چند سال بعد که از مد افتاد، تازه کامپیوتر خریدیم! وقتی که همه لپ تاپ یا نوت بوک داشتند، باز ما حسرت به دل موندیم تا در نهایت لپ تاپ خریدیم! وقتی که همه مبل و لوستر و ال سی دی داشتند، ما همچنان با پشتی و مهتابی و تلوزیون قدیمی زندگی می کردیم! حالا هم وقتی همه ماشین های شاسی بلند دارند، ما همچنان همون پژویی رو داریم که 15 سال پیش داشتیم!

ازدواج هم دقیقا همینه. من بالاخره آخرِ آخرش ممکنه با بهترین دختر مدنظرم ازدواج کنم، اما دیگه وقتی 35 سال یا 40 سالم شد، به چه دردی میخوره؟ همین حالا هم وقتش گذشته و دیگه اون هیجان اولیه نسبت به جنس مخالف و اون انگیزه ای که می تونستم با حضور جنس مخالف و ازدواج بگیرم، از بین رفته. تمام همسنای من بچه های 3-4 ساله دارند و از نظر شغلی و تحصیلی به جایگاه خوبی رسیدند. درحالیکه من قرار هست تازه از صفر شروع کنم. اما اگر 10 سال پیش، یا حتی 5 سال پیش ازدواجی صورت می گرفت، مثل همه ی افراد جامعه بودم و حتی جلوتر.

................

پ.ن: حالا من تازه آیپد دار شدم! فکر کن سالهاست که آیپد(تبلت) توی ایران اومده و همه ی ملت یه زمانی برای بچه کوچولوهاشون می خریدند و برادر و خواهرم هم چند ساله که داشتند، اما من نه... چرا آخه همه چیز انقدر دیر به من میرسه؟ واقعا دیگه الان چه فایده ای داره؟

نوشته شده توسط پسر بدشانس در چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۶ |
شباهت,گوشی,اپل,ازدواج,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 12:20